Mihalangoz Evleri

Mihalangoz Evleri, Kırklareli ilinin Demirköy ilçesinde, Bulgaristan sınırına yakın bir noktada, Yeşilce köyü’nde,  Karadeniz’in göz alıcı plajlarının bulunduğu İğneada’ya 30  kilometre mesafede 15 evden oluşan bir gayrımenkul projesidir.  Mihalangoz Köy Evleri’nin her biri  müstakil olarak 1,400m2 ile 1,800m2 köyiçi arsalar üzerinde 85 metrekare kapalı, 102 metrakare yarı açık ve açık teraslardan oluşuyor.


Doğa ile iç içe

Günlük yaşamın rutininden uzaklaşın ve yemyeşil doğanın kollarına bırakın kendinizi. Taze biçilmiş çimlerin kokusu, berrak suların dokunuşu, yeni toplanmış bir elmanın lezzeti, çevredeki tepeleri kadife gibi saran yeşil çayırların görüntüsü bütün duyularınızı harekete geçirecek ve doğanın enerjisiyle uyum sağlamanıza yardımcı olacak. Mihalangoz  kırsalında zaman yavaş akar.


Doğa Yürüyüşleri

Mihalangoz Evleri, Demirköy bölgesinde bir  başlangıç noktası olarak alabilir, Longoz Ormanları Milli Parkı’nın el değmemiş doğasında yürüyüşe çıkabilir, ata binebilir, ava çıkabilir, bisikletle keşfe çıkabilir, veya her yanımızı çevreleyen  Istranca  ormanlarında dolaşabilirsiniz.


Doğayı Keşfedin

Mihalangoz’da  ev sahipleri ve ziyaretçilerimiz çevrenin doğal ve eşsiz yapısını keşfederken hayatın basit zevklerini tadabiliyorlar. Yeşilce köyü patikalarındaki etkinliklerde temiz havayı doya doya ciğerlerinize çekebilir, yöreye özgü büyüleyici bitkileri keşfedebilir ve vahşi doğadan kesitler görebilirsiniz.


Köy Yaşamı

Yeşilce köyü bambaşka deneyimler yaşayabileceğiniz küçük bir ülkedir. Yeşilce kırsalında gerçek Trakya şivelerinin konuşulduğunu duyabilirsiniz.  Kırsal ortamlarda geleneksel değerlerin önemini hissedebilir ve günlük yaşamı en nitelikli şekilde deneyimleyebilirsiniz. İster yerel bir bayram, ister köydeki günlük işler sırasında olsun, açık yürekli insanların pozitif enerjisiyle beslenir, eski Trakya şarkıları söyleyebilir ve esprilere gülebilirsiniz. 

Yörenin içten, sıcakkanlı insanları size bahçelerinden ve tarlalarından,  kiler ve mutfaklarından en taze sebze – meyveleri, yiyecek içecekleri sunacaktır. Sizi güler yüzleriyle karşılayacak, kendi aralarına alacak ve gündelik yaşamlarında size yer açacaklardır. Hayatın yavaş akışının keyfini çıkarın, kendinizi insan ve doğanın birlikte yarattığı ahengin kollarına bırakın, Mihalangoz  kırsalının gerçekliğini hissedin.


Serbest Zaman

Mihalangoz evlerinde  ‘serbest zaman’ kavramının gerçek anlamını öğreneceksiniz: telaş ve rekabet, ne olursa olsun bir hedefe ulaşma stresi yoktur. Bir çimenlikte veya bir ağacın gölgesinde rahatlayabilir ve kitabınızı okuyabilir ya da huzur içinde içeceğinizi  yudumlayabilirsiniz. Köyde  ahırları, tarlada  bağlarda neler yapıldığını görebilirsiniz. Çocuklar sütün nasıl sağıldığını, nasıl ekmek pişirildiğini ve sofralarındaki yiyeceklerin aslında nerelerden geldiğini görebilir.


Su Sporları İğneada

Köyümüz  İğneada'ya yalnızca 30   kilometre mesafededir. Saklı cennet İğneada doğa sporları için en ideal bölgelerden birisi durumunda. Bölgede fotoğrafçılık, kuş gözlemciliği, doğa yürüyüşleri, at binme, offroad, bisiklet turu, avcılık ve kampçılık gibi bir çok aktivite en ideal şekilde gerçekleştiriliyor.